skip to Main Content
Co To Jest Oświetlenie LED?

Co to jest oświetlenie LED?

LED to określenie diody elektroluminescencyjnej, która emituje światło. W odróżnieniu od innych rozwiązań światło diody LED wyróżnia się jedynie długością fali. Technologia ta pozwala zaoszczędzić energię, dzięki czemu wpisuje się modny dzisiaj trend eko.

Zalety światła LED

Światło LED posiada wiele zalet, dzięki którym możemy zadbać o środowisko naturalne oraz zaoszczędzić pieniądze. Poznajmy jego atuty.

  • Oświetlenie LED jest bardziej efektywne niż tradycyjne żarówki. Jego sprawność energetyczna może wynieść nawet 90%.
  • Elektroluminescencyjne panele działają dłużej. Obliczono, że średni czas pracy diody LED
  • Dzięki nowoczesnej technologii, możemy osiągnąć dowolną barwę światła.
  • Diody LED wytwarzają mniej ciepła niż tradycyjne oświetlenie.
  • W procesie produkcyjnym nie używa się żadnych szkodliwych substancji i metali, co wpływa pozytywnie na stan zdrowia ludzi.

Zastosowanie światła LED

Diody elektroluminescencyjne są powszechnie wykorzystywane w domach, biurach czy sklepach. Są wszechobecne. Świetnie sprawdzają się zarówno jako ogólne oświetlenie pomieszczenia, jak i podświetlenie gabloty lub obrazu. Z powodzeniem mogą pełnić funkcję dekoracyjną. W bogatej ofercie znajdziemy m.in. taśmy oraz listwy LED, moduły, naświetlacze, panele…

Dyskotekowe oświetlenie LED

Dobra muzyka, alkohol, wystrój to jedne z pierwszych skojarzeń, gdy myślimy o dyskotece czy klubie. Niewiele osób wymieni w pierwszej kolejności oświetlenie, a szkoda. Światła LED, razem z oprawą muzyczną, współtworzą niepowtarzalny klimat lokalu, który skutecznie wabi swym urokiem licznych gości. Energiczna, a zarazem nieco tajemnicza atmosfera, pozwala niektórym osobom przełamać własne bariery. Efekty świetlne, złożone z kilku rodzajów diod, tworzą niebywałe widowisko. Ruchome wiązki światła i lustrzane kule odbijające reflektory zachęcają do wejścia na parkiet nawet najbardziej nieśmiałe osoby.

Uniwersalne sterowniki, kompatybilne z systemem DMX, sprawiają, że w kilka sekund możemy zmienić kolorystykę klubu. W ten sposób obsługa muzyczna złożona z zespołu lub dj’a kształtuje klimat imprezy i wprowadza uczestników w odpowiedni nastrój.

Typy oświetlenia LED na imprezę

Organizując zabawę, nie możemy zapomnieć o odpowiednim oświetleniu, które pomoże nam stworzyć niepowtarzalną aurę. Przeglądając różne propozycje, natkniemy się na różne modele, które różnią się między sobą rozmiarem, kształtem oraz sposobem, w jaki przechodzi wiązka światła.

Jedną z opcji jest wybór skanera. W tym urządzeniu wiązka światła przechodzi przez tarczę oraz obiektyw, odbija się od lustra i trafia na parkiet. Z kolei panel LED tworzy różne formy świetlne, np. koła czy kwadraty, o szerokim zasięgu. Natomiast efekty typu flower powstają w wyniku odbicia białego światła od zabarwionych kawałków szkła.

W jaki sposób dobrać oświetlenie?

Zwróćmy uwagę na wielkość sali oraz dystans, który dzieli scenę od miejsca, w które ma padać światło. Rozszerzając kąt świecenia, oświetlamy większy obszar.

Jeśli rzadko organizujesz imprezy i nie wiążesz z tym zajęciem swojej przyszłości, wynajmij oświetlenie. W ten sposób nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale przede wszystkim zyskasz fachową poradę oraz zapewnisz swoim gościom zabawę, która na długo zostanie w ich pamięci.

Back To Top