skip to Main Content
Czy Modułowy Parkiet Taneczny To Dobry Wybór?

Czy modułowy parkiet taneczny to dobry wybór?

Przetańczyć z Tobą chcę całą noc… Któż z nas nie zna tej piosenki… Niestety nie zawsze to życzenie jest możliwe do zrealizowania. Oprócz dobrego nagłośnienia i oprawy muzycznej, która porwie do tańca, ważną rolę odgrywa parkiet taneczny. Źle wykonany, z dziurami lub uskokami, skutecznie psuje dobrą zabawę i zniechęca do pląsów. Warto zatem zadbać o wygodę gości, tworząc równe i estetyczne podłoże. Sprawdźmy, dlaczego modułowy parkiet taneczny to dobre rozwiązanie.

Gdzie można wykorzystać składaną podłogę taneczną?

Modułowa konstrukcja to propozycja dla firm, instytucji oraz osób prywatnych, które sporadycznie organizują imprezy, którym towarzyszy taniec. Z powodzeniem można ją wykorzystać hotelu, restauracji czy na sali. Możliwości jest naprawdę wiele. Mobilny parkiet taneczny  świetnie sprawdzi się podczas bankietów, różnego rodzaju imprez, uroczystości czy spotkań towarzyskich.

Jakie wymogi musi spełnić podłoże?

Składana podłoga taneczna jest wykonana z eleganckich i trwałych paneli, odpornych na uszkodzenia mechaniczne. Moduły mogę być rozkładane wyłącznie na równej powierzchni. Dzięki temu parkiet będzie bezpieczny i zapewni komfort podczas zabawy.

Jak wygląda montaż i demontaż składanej podłogi?

Zarówno montaż, jak i demontaż parkietu odbywa się bez żadnych narzędzi. Elementy łączą się ze sobą przy pomocy zatrzasków, co znacznie skraca czas przygotowania podłoża. Konstrukcja wykonana z aluminium gwarantuje trwałość i bezpieczeństwo. Dzięki profilom moduły się nie odkształcają.

Jakie zalety posiada składana podłoga?

Niekwestionowanym atutem jest intuicyjne składanie i rozkładanie parkietu. Zatrzaski skracają czas przygotowania powierzchni i ułatwiają pracę. Co więcej, brak konieczności korzystania z dodatkowych przyrządów sprawia, że zmniejsza się ryzyko uszkodzenia poszczególnych elementów ostrymi krawędziami narzędzi. Dzięki modułowej konstrukcji sami możemy decydować o wielkości parkietu i dostosować ją do indywidualnych potrzeb eventu. Wysokiej jakości wykończenie podkreśla aspekt wizualny całego pomieszczenia.

Kolejną zaletą składanej podłogi jest łatwy transport. Aluminiowe profile są lekkie, dzięki czemu nie obciążają kręgosłupa podczas podnoszenia.

Składany parkiet umożliwia organizację imprez w miejscach, które nie są dostosowane do tego typu przedsięwzięć. Dzięki temu miejsce nie stanowi już żadnej przeszkody w realizacji zamierzonych planów.

Czy mobilny parkiet może być wykorzystany podczas plenerowych eventów?

Projektanci nieustannie poszukują nowych rozwiązań, by umożliwić jak najszersze zastosowanie modułowej podłogi. Dzięki nowoczesnej technologii składany parkiet może być wykorzystywany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Sztywne i wytrzymałe tworzywo, pokryte winylem wykazuje właściwości wodoodporne. Podłoga taneczna, odporna na ścieranie, nie ulegnie zniszczeniu nawet podczas niespodziewanego deszczu.

Zakup vs. wynajem parkietu tanecznego

Jeśli często organizujemy imprezy, warto zdecydować się na zakup modułowej podłogi. Przed podjęciem decyzji, warto jednak skorzystać z wynajmu podłogi do tańczenia, by sprawdzić, czy spełnia ona nasze oczekiwania. Natomiast  w przypadku sporadycznych imprez, lepszym rozwiązaniem będzie wynajem parkietu tanecznego.

Back To Top