skip to Main Content
Jak Postawić Solidną Scenę Estradową I Rozbudzić W Sobie Organizatorskiego Ducha?

Jak postawić solidną scenę estradową i rozbudzić w sobie organizatorskiego ducha?

Organizacja koncertu czy innego wydarzenia kulturalnego stanowi prawdziwe wyzwanie. Jeśli jesteś otwarty, kreatywny i komunikatywny to organizacja plenerowych eventów może poprowadzić Cię na sam szczyt zawodowego sukcesu. Zanim jednak staniesz się organizatorskim guru, zacznij od początku i dowiedz się, o czym musisz pamiętać, by osiągnąć Twój biznesowy cel.

7 elementów konstrukcyjnych, dzięki którym stworzysz solidną scenę estradową

Podczas występu scena jest mocno obciążona, dlatego musi być stabilna i wytrzymała. Musi wytrzymać pod ciężarem ludzi, dekoracji, nagłośnienia i sprzętu muzycznego. Budowa estrady wymaga zatem trwałych elementów konstrukcyjnych oraz rozwagi i czujności z naszej strony. Naszym głównym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa zarówno artystom, jak i widzom. Zatem od czego zaczynamy? Skorzystaj z wynajmu podestów scenicznych i pozostałych elementów, które sprawią, że wydarzenie przebiegnie bez żadnego skandalu ze strony organizatorów.

1. Aluminiowe podesty absolutne must have Twojej sceny
Podesty wykonane z lekkiego i odpornego na uszkodzenia mechaniczne aluminium, powinny znaleźć się na całym obszarze przeznaczonym pod scenę. Ich wymiar powinien być dopasowany do konkretnego eventu.

2. Kratownice — Twoja gwarancja stabilności
Kratownice zapewnią trwałość całej konstrukcji. Dzięki niej, na estradzie zamontujesz oświetlenie, dekoracje i nagłośnienie.

3. Zadaszenie w plenerze ochroni przed pogodowymi wybrykami
Stawiając zadaszenie, musisz zwrócić uwagę na odpowiednią ilość belek i słupów nośnych, które podtrzymają jego konstrukcję. Jeśli dobrze wykonasz to zadanie, ochronisz artystów przed wiatrem, deszczem czy zbyt mocnym słońcem.

4. Schody zapewnią komfort
Warto z nich skorzystać, by zwiększyć komfort osób występujących na scenie. Z pewnością pani ubrana w wysokie szpilki i długą sukienkę poczuje się bezpieczniej, wchodząc na estradę po schodach. Panowie też będą zadowoleni, gdy nie będą zmuszeni do wskakiwania na scenę. Do wyboru mamy tutaj dwie opcje schody modułowe lub rozsuwane. Do schodów dołączona jest również poręcz oraz uchwyty do montażu.

5. Aluminiowe barierki wydzielą dwie strefy
Organizując wydarzenie kulturalne na większą skalę, warto wydzielić kilka stref. Dzięki barierkom wyznaczymy miejsce dla gości, widzów oraz wiernych fanów. Przy mniejszych eventach możemy pominąć ten element.

6. Najazd estradowy ułatwi transport ciężkiego sprzętu
Za ten element wszyscy Ci podziękują. Najazd umożliwia bowiem szybki i bezpieczny transport sprzętu muzycznego i dekoracji na powierzchnię sceny. To rozwiązanie zmniejsza ryzyko uszkodzenia lub całkowitego zniszczenia wartościowych przedmiotów oraz wpływa korzystnie na zdrowie osób pomagających w organizacji wydarzenia.

7. Uchwyty oświetleniowe pomogą stworzyć prawdziwe show
Dzięki uchwytom zawiesisz oprawy oświetleniowe. Z ich pomocą stworzycie niezapomniane efekty specjalne, które dodadzą splendoru całemu wydarzeniu. Widzowie będą zachwyceni i oczarowani zaprezentowanym widowiskiem.

Estrady sceniczne

Nagłośnienie — Twój imprezowy sukces

Odpowiednie nagłośnienie zagwarantuje, że zgromadzona publiczność zrozumie każde słowo wypowiedziane na estradzie. Dzięki temu będzie mogła w pełni uczestniczyć w proponowanej formie rozrywki i nie opuści występu przed czasem. Jeśli raz popełnisz błąd i nie zadbasz o prawidłowe nagłośnienie, najpewniej zostaniesz zbojkotowany w branży. Zatem powtarzaj sobie jak mantrę: Nagłośnienie musi być dobrze ustawione. To moja przepustka do organizacji eventów. Na rynku istnieje wiele firm oferujących wypożyczanie nagłośnienia. Skorzystaj z ich pomocy.

Jak widzisz, droga do Twojej kariery wcale nie musi być skomplikowana. Wystarczy, że będziesz odważnie kroczyć przed siebie. Już dzisiaj zastanów się jakie wydarzenie mógłbyś zorganizować, ustal szczegóły i skorzystaj z wynajmu scen. Być może w przyszłości sam zakupisz własną estradę?

Nie stój w miejscu, działaj!

Back To Top