skip to Main Content
Jak Wybrać Dobre Nagłośnienie Na Imprezę?

Jak wybrać dobre nagłośnienie na imprezę?

Organizujesz imprezę rodzinną lub dla znajomych? A może urządzasz imprezę firmową lub przygotowujesz event w plenerze? Koniecznie zadbaj o oprawę muzyczną. Dzięki niej zapewnisz dobrą zabawę wszystkim uczestnikom. Poza doborem odpowiedniego repertuaru nie zapomnij o nagłośnieniu. To właśnie ten element zagwarantuje sukces danego przedsięwzięcia.

Jakie nagłośnienie wybrać, by impreza była udana?

Najlepiej, by system nagłaśniający był prosty w obsłudze, dzięki czemu nie sprawi żadnego kłopotu laikowi. Rodzaj nagłośnienia powinien być dopasowany zarówno do ilości osób, jak i do miejsca, w którym gromadzą się uczestnicy. Jeśli organizujemy przyjęcie okolicznościowe w niewielkiej sali dla niewielkiego grona osób, bez obaw możemy rozstawić dwie kolumny. Ważne, by były one mniej więcej na naszej wysokości. Takie ustawienie sprawi, że dźwięk trafi prosto do naszych uszu. Gdy organizujemy event dla większej grupy ludzi, wybierzmy kolumny średnio-wysoko tonowe oraz niskotonowe. W ten sposób zadbamy zarówno o odpowiednią moc, jak i jakość brzmienia.

Wybierając nagłośnienie, koniecznie zwróć uwagę na basy. Odpowiednio podbite, zapewnią ciekawe brzmienie. Jeśli o tym zapomnisz, utwory staną się mniej atrakcyjne dla ucha i skutecznie zniechęcą uczestników imprezy do zabawy. Ważne jest także zbilansowanie częstotliwości, które pomogą uzyskać czyste i mocne brzmienie.

Zastanów się również jaki rodzaj głośników będzie dla Ciebie lepszy. Porównując system nagłaśniający, możemy wybrać kolumnę aktywną lub kolumnę pasywną. Kolumna aktywna posiada wbudowany wzmacniacz odpowiednio dobrany do mocy konkretnego głośnika. Z kolei w kolumnie biernej głośniki podłącza się bezpośrednio do wzmacniacza.

Przeanalizuj również wielkość średnicy. To od niej zależy jakie częstotliwości dźwięku można zagrać. Zasada jest prosta: wielkość średnicy jest odwrotnie proporcjonalna do częstotliwości. Korzystając z 10-calowej kolumny posiadającej system aktywny, dobrze jest skorzystać z subwoofera. Z jego pomocą lepiej wyeksponujemy basy.

Co zrobić, gdy mam niewielki budżet?

Wszystko zależy od tego, jak często organizujemy imprezy. Jeśli są to sporadyczne okazje, najlepiej wynająć nagłośnienie i skorzystać z obsługi dj’a. Dzięki temu nie będziemy musieli się martwić o odpowiedni dobór sprzętu oraz jego ustawienia. Do tego zapewnimy profesjonalną obsługę muzyczną. Z pewnością będzie to tańsze rozwiązanie niż zakup fachowego sprzętu, szczególnie w przypadku, gdy zabawa jest organizowana na świeżym powietrzu.

Impreza na świeżym powietrzu? Bez estrady ani rusz!

Organizując event w plenerze, nie zapomnij o scenie. Dzięki niej wyznaczysz specjalną strefę, w której będzie można bezpiecznie rozstawić sprzęt. Ponadto osoby prowadzące imprezę będę lepiej widocznie, szczególnie gdy liczba uczestników zabawy jest duża. Wynajem estrady pozwala uporządkować program i zbudować wyjątkowy klimat, proponując ciekawą formę rozrywki. To świetne rozwiązanie podczas organizacji imprez firmowych, pikników rodzinnych czy miejskich eventów.

Back To Top