skip to Main Content
Jaki Agregat Prądotwórczy Wybrać Do Obsługi Imprezy?

Jaki agregat prądotwórczy wybrać do obsługi imprezy?

Agregat prądotwórczy to urządzenie elektroenergetyczne, które samodzielnie wytwarza energię elektryczną. Jest on zbudowany z prądnicy synchronicznej, silnika spalinowego, urządzeń pomiarowych i kontrolnych oraz z rozdzielnicy elektrycznej. Całość znajduje się w metalowej obudowie. Generator prądotwórczy stanowi doskonałą alternatywę dla sieci elektrycznej w sytuacji, gdy nie możemy podłączyć wtyczki do tradycyjnego gniazdka lub gdy nie ma prądu. Można go również wykorzystać podczas organizacji eventu. Jaki wybrać agregat prądotwórczy do obsługi imprezy?

Agregat prądotwórczy to świetne sposób, by zasilić sprzęt muzyczny oraz oświetlenie. Dzięki temu rozwiązaniu możemy zorganizować zabawę w nietypowym miejscu bez ciągnięcia kabli, np. na łące. Urządzanie elektroenergetyczne może nas również uratować podczas tradycyjnej imprezy, gdy zabraknie prądu. Mała elektrownia uchroni nas przed wieloma niepowodzeniami.

Na co zwrócić uwagę?

Jedną z kluczowych kwestii jest moc. Pamiętajmy, że agregat nie może przez cały czas pracować na pełnych obrotach. Najlepiej, gdy wykorzystuje maksymalnie 80% swoich możliwości. Dlatego też na początku trzeba prawidłowo oszacować zapotrzebowanie. Sprzęt muzyczny powinien być podłączony do generatora prądotwórczego, który zapewni stabilne napięcie oraz częstotliwość. Nowoczesne modele posiadają już wbudowane odpowiedni systemy stabilizacji, które chronią podłączone urządzenia przed zniszczeniem. Wśród nich możemy wymienić AVR (automatyczny cyfrowy regulator napięcia), i-AVR (inetligentny automatyczny regulator napięcia) oraz prądnicę invertorową.

Co decyduje o mocy?

Sercem agregatu jest silnik. Może on być benzynowy lub na olej napędowy. Warto nadmienić, że możemy zwiększyć moc generatora, łącząc ze sobą modele tego samego rodzaju za pomocą specjalnego kabla.

Co jeszcze jest ważne?

Zwróćmy również uwagę na pojemność silnika, ile zużywa paliwa oraz na poziom hałasu. Cicho pracujący agregat pomoże nam zapewnić wysoką jakość brzmienia. Zastanówmy się również, gdzie będzie wykorzystywany. Agregat prądotwórczy akumulatorowy dobrze sprawdzi się w zamkniętych pomieszczeniach, z kolei generator spalinowy na zewnątrz.

Jak dużą imprezę organizujemy?

Na małą imprezę z niewielkim nagłośnieniem powinien wystarczyć agregat prądotwórczy o mocy 30 kVA. Z kolei organizując festyn w małym mieście, lepiej wybrać urządzenie o mocy 60-80 kVA. Eventy dużego formatu dedykowanego szerokiemu gronu odbiorców wymagają profesjonalnego sprzętu o dużej mocy. W tym przypadku najlepszy będzie ten o parametrach 130-200 kVA.

Szczególne wydarzenie rodzinne, firmowa impreza czy miejski festyn to dobra okazja, by zaprosić uczestników do wspólnej zabawy. Dzięki agregatowi prądotwórczemu miejsce nie stanowi już żadnej przeszkody, jeśli chodzi o dostęp do prądu. Aby zapewnić dobrą rozrywkę nie tylko gościom, ale również organizatorom, warto skorzystać z obsługi muzycznej DJ’a. W ten sposób nie będziemy musieli się martwić o inne elementy takie jak oświetlenie, nagłośnienie czy przygotowanie odpowiedniego repertuaru.

Back To Top