skip to Main Content
Jakie Nagłośnienie Wybrać Na Wesele?

Jakie nagłośnienie wybrać na wesele?

Wesele to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Wszystko ma być idealnie dopracowane. Suknia, garnitur, obrączki, kwiaty, fotograf, samochód, oprawa muzyczna, sala… Jedną z kluczowych decyzji jest wybór zespołu czy też wodzireja, który porwie gości do wspólnej zabawy. Co prawda, pierwsze skrzypce odgrywa tu talent, ale równie istotną kwestią jest odpowiedni dobór sprzętu. Zastanówmy się jakie nagłośnienie wybrać na wesele, by w pełni cieszyć się z dobrej zabawy.

Wielkość ma znaczenie

Nagłośnienie na wesele to kluczowy aspekt udanej imprezy. Dźwięk musi być odpowiednio głośny i wyraźny, by ludzie chętnie uczestniczyli w proponowanej rozrywce. Nic tak nie psuje dobrej zabawy, jak niewyraźne słowa piosenki i zniekształcona linia melodyczna. Zadbajmy zatem o wysoką jakość dźwięku.  Moc nagłośnienia jest ściśle powiązana z wielkością sali. Aby zwiększyć jego siłę, możemy rozstawić różnego rodzaju kolumny, które zostaną podłączone pod konkretne wzmacniacze, np. poszczególnych instrumentów.

Kolejnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, jest liczba gości. Jeżeli liczba zaproszonych osób nie przekracza 50 ludzi, bez obaw możemy rozstawić dwie kolumny, ustawiając je mniej więcej na wysokości gości. Dzięki temu dźwięki będą dobrze słyszalne. Z kolei, organizując wesele na 100 czy 200 osób, warto wybrać kolumny średnio-wysoko tonowe czy też subwoofery. Te drugie gwarantują doskonały przekaz bardzo niskich częstotliwości.

Jakie funkcje kolumn ułatwiają organizację wesela?

Na rynku istnieje wiele rodzajów kolumn, które różnią się między sobą nie tylko parametrami, ale również dodatkowymi funkcjami. Duża moc oraz dobra jakość brzmienia to nie wszystko. Kolumna powinna być również praktyczna, to znaczy zbudowana z trwałych, a jednocześnie lekkich materiałów. Im mniejszy ciężar, tym wygodniejszy transport urządzenia. Waga sprzętu przekłada się bezpośrednio na komfort pracy podczas przygotowań do imprezy i korzystnie wpływa na nasze zdrowie, nie obciążając kręgosłupa.

Jednym z udogodnień jest opcja bluetooth. Dzięki temu rozwiązaniu możemy puścić muzykę bezpośrednio z telefonu. To niezwykle praktyczne wyjście, szczególnie wtedy, gdy zapomnimy zabrać kartę pamięci lub pendrive.  Ponadto, łatwiej będzie wykonać piosenkę na życzenie, jeśli zespół lub dj nie posiada na swojej liście konkretnej piosenki. Wystarczy, że ktoś z weselnych gości podejdzie do wodzireja ze swoim telefonem.

Łączność bezprzewodowa stwarza również szerokie pole możliwości, jeśli chodzi o wybór mikrofonu. Niektóre z nich mają funkcję łączenia bluetooth, dzięki czemu prowadzący może swobodnie poruszać się po całej sali. Jego ruchów nie ogranicza żaden kabel.

Niektóre modele kolumn posiadają port USB, który umożliwia łączenie z innymi urządzeniami. To niezwykle przydatna opcja, gdy chcemy puścić muzykę w tle podczas przerwy. Dodatkowo muzyka zapisana na nośniku może posłużyć jako podkład muzyczny, a goście mogą zaśpiewać piosenkę z dedykacją dla młodej pary czy też zagrać na instrumencie wybrany utwór.

Sam organizujesz wesele? Wynajmij nagłośnienie.

Niektóre osoby z pewnych względów decydują się na urządzenie skromnej uroczystości. W tym wypadku nie muszą one całkowicie rezygnować z zabawy. Zamiast korzystać z usług wodzireja czy zespołu same mogą zająć się oprawą muzyczną. Ciekawym rozwiązaniem może się okazać skorzystanie z usług firmy wynajmującej nagłośnienie na wesele. Profesjonalna obsługa pomoże wybrać odpowiedni zestaw, który odpowie indywidualnym potrzebom. Do tego wystarczy przygotować listę z ulubionymi utworami. Sukces gwarantowany.

Back To Top