skip to Main Content

Wynajmujemy i wypożyczamy agregaty prądotwórcze.

Bezpieczne i wydajne agregaty prądotwórcze na Twoją imprezę lub teren budowy.

Wynajem agregatów prądotwórczych – posiadamy w swojej ofercie do wypożyczenia agregaty prądotwórcze o różnych mocach znamionowych już od 5 kW – spalanie 1,1 litra/godz., które na pewno wystarczą do zasilania Twojej imprezy, terenu budowy czy gospodarstwa domowego w trakcie awarii sieci elektro-energetycznej. Nasze agregaty posiadają gniazda wyjściowe 230V oraz 400V – siłowe.

Wypożyczamy nasze agregaty zawsze z transportem, montażem i demontażem w miejscu wskazanym przez Zleceniodawcę usługi.

Bezpieczeństwo

Nasze agregaty prądotwórcze  posiadają niezbędne przeglądy techniczne dbając tym samym o ich nie zawodność i bezpieczeństwo podczas wynajmu.

Każdy agregat jest oczywiście odpowiednio uziemiony w zależności od zalecenia producenta.

Moc znamionowa

W zależności od potrzeb dysponujemy agregatami następujących mocy znamionowych:

  • 6 kVA – 5 kW
  • 24 kVA – 20 kW
  • 44 kVA – 35 kW
  • 68 kVA – 48 kW
  • 80 kVA – 64 kW
  • 100 kVA – 80 kW

Pomagamy w doborze odpowiedniego agregatu.

Komplekswość usługi

Wraz z agregatem prądotwórczym dostajesz również osobę przeszkoloną oraz posiadającą odpowiednie uprawnienia elektryczne do 1 kV w zakresie obsługi agregatu. Oprócz agregatu otrzymujesz również wszystkie przewody elektryczne z odpowiednio dobranymi ich grubościami oraz rozdzielnie.

Jaki agregat na moją imprezę?

Poniżej podajemy przykład doboru agregatu do wielkości imprezy:

  • mała impreza, DJ 5-10 kW(30 kVA)
  • festyn – event średniej wielkości 15-40 kW(60-80 kVA)
  • duża impreza masowa, koncert 50-120 kW(130-200 kVA);

Nasze agregaty są na bieżąco serwisowane i sprawdzane przez wykwalifikowany personel posiadający odpowiednie świadectwa kwalifikacji na stanowisku Eksploatacji oraz Dozoru  urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych. Większość naszych agregatów  ma własne podwozie co sprawia, że można ustawić je praktycznie w każdym miejscu, a ich transport jest naprawdę szybki. Ponadto nasze agregaty posiadają odpowiednie wygłuszenie i są bardzo ekonomiczne. Spalanie paliwa waha się w granicach od 1,1 litra do  kliku litrów na godzinę pracy agregatu.

Nasze agregaty prądotwórcze mogą służyć jako zasilanie podstawowe lub awaryjne wszelkich imprez plenerowych, zamkniętych, festynów, koncertów i przede wszystkim dużych imprez masowych. Wszystkie agregaty dostarczane przez nas na wyposażeniu oprócz pełnego baku paliwa posiadają nie zbędne okablowanie odpowiedniej długości, rozdzielnie oraz zestaw gniazd przyłączeniowych siłowych 400V lub 230V.

Jeżeli istnieje potrzeba wszystkie kable zasilające mogą być zabezpieczone najazdami kablowymi oraz agregat zabezpieczony specjalnymi barierkami ochronnymi – zaporowymi utrudniając tym samym dostęp osób trzecich do bezpośredniego kontaktu z agregatem.

Jak dobrać agregat prądotwórczy odpowiedni do moich potrzeb: należy dodać łączną moc wszystkich urządzeń jakie chcemy zasilić, i które  mają jednocześnie być podłączone do agregatu. Informacje o mocy pobieranej przez urządzenia elektro-energetyczne zwykle są zawarte na tabliczce znamionowej umieszczonej przez producenta tych urządzeń.

Aby bezpiecznie uruchomić agregat prądotwórczy należy postępować zgodnie z instrukcją obsługi wydaną przez producenta. Należy również sprawdzić czy agregat jest zalany olejem oraz czy w zbiorniku jest paliwo. Aby bezpiecznie wyłączyć agregat należy w pierwszej kolejności wyłączyć i odłączyć wszystkie urządzenia elektryczne zasilane agregatem oraz pozostawić agregat na kilka minut bez jakiegokolwiek obciążenia co pozwoli na jego ostygnięcie. Po wyłączeniu agregatu należy zakręcić zawór paliwa.

Najlepiej agregat jest umieścić na powierzchni suchej i płaskiej oraz z dala od otwartych okien i drzwi co uniemożliwi przedostanie się spalin do pomieszczeń. Należy również chronić agregat przez działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych takich jak deszcz i śnieg co przełoży się na uniknięcie korozji oraz zwarcia agregatu i wydłuży jego bez awaryjny czas eksploatacji.

Wynajmujemy tylko sprawdzone i bezpieczne agregaty prądotwórcze, które na pewno spełnią państwa oczekiwania. Nasze usługi świadczymy na terenie miast Wieluń, Sieradz, Złoczew, Wieruszów, Lututów, Kępno, Olesno, Kluczbork, Byczyna, Praszka, Bełchatów, Działoszyn, Pajęczno, Częstochowa, Krzepice, Kłobuck, Złoczew, Łask, Widawa oraz Zduńska Wola.

Otrzymujesz od nas agregat prądotwórczy sprawny technicznie  i gotowy do pracy oraz z pełnym bakiem paliwa. Spalanie paliwa dla agregatu o mocy nominalnej 5 kW wynosi zaledwie 1,1 l/h przy obciążeniu agregatu w wysokości 75% mocy nominalnej. Nasze agregaty są zasilane paliwem diesel oraz chłodzone są cieczą co sprawia, że przeznaczone są do pracy ciągłej. Posiadamy również mniejsze agregaty idealne na budowę domu jednorodzinnego chłodzone powietrzem gdzie czas pracy ciągłej w ich przypadku wynosi 8 godzin.

W naszej wypożyczalni posiadamy agregaty jedno i trójfazowe.  Nasze agregaty mogą pracować w trybie ciągłym lub okresowym do 8 godzin pracy, gdzie po 8 godzinach muszą być wyłączone na około 30 min celem ostygnięcia. Podczas pracy emitują znikome natężenie hałasu dzięki fabrycznemu wyciszeniu.

Zanim będziesz chciał wynająć od nas agregat prądotwórczy musisz odczytać z tabliczki znamionowej producenta moc jaką pobiera Twoje urządzenie elektryczne. Moc może być podana w kVA, kW lub w amperach. Zawsze moc agregatu powinna być większa niż sumaryczna moc wszystkich urządzeń, które maja być do niego podłączone. Bardzo ważnym czynnikiem przy doborze agregatu jest również maksymalny prąd rozruchowy jaki pobiera urządzenie przez chwile na starcie.

Nasz agregat posiada system stabilizacji napięcia AVR co sprawia, iż można go stosować np. w serwerowni, biurze, sali weselnej, koncertach plenerowych przy zasilaniu scen muzycznych plenerowych oraz hotelach czyli wszędzie tam gdzie wymagane jest stałe napięcie wysokiej jakości. Stabilizacja napięcia odbywa się za pomocą elektronicznego układu gwarantującego zawsze stałe napięcie =/- 2%. Agregat wykorzystywany jest np. do zasilania w terenie podnośnika koszowego podczas wynajmu.

Każdy agregat wyposażony jest w Voltomierz, Amperomierz oraz zabezpieczony jest odpowiednimi bezpiecznikami firmy ABB. W przypadku małego agregatu transport w miejsce wyznaczone odbywa się na kołach i do tej czynności wystarcza dwie osoby. Posiadamy również agregaty prądotwórcze przeznaczone do pracy na otwartej przestrzeni i są one odporne na nie korzystne działanie czynników atmosferycznych tj. deszcz, mróz, zbyt wysoka temperatura.

Back To Top
[Głosów: 0   Average: 0/5]