skip to Main Content
503 395 592 andrzej@kalemba.pl

Wynajmujemy i wypożyczamy żuraw wieżowy dekarski szybko-montujący.

Mobilny i bardzo szybki w montażu żuraw wieżowy na Twojej budowie znacząco ułatwi Ci pracę, podkreśli profesjonalizm Twojej firmy, osczędzisz czas i pieniądze oraz szybciej zrealizujesz swoje zlecenie.

Wynajem żurawia – dźwigu wieżowego szybko-montującego Vicario OMV 380: wysokość podnoszenia15 m (przy wychylnym wysięgu – 20 m), udźwig nominalny – 1500 kg ( do 6,8 m 800 kg, udźwig na końcu haka 350 kg), długość wysięgnika  15 m. Masa własna naszego żurawia – 3498 kg (można ciągnąć busem o DMC 3500 kg). Zasilnie 230V lub 400V: 3 – 6 kVA (posiadamy również do wynajęcia własny agregat prądotwórczy).

Wypożyczamy nasz żuraw wieżowy zawsze z transportem, montażem i demontażem w miejscu wskazanym przez Zleceniodawcę usługi. Możesz również wynająć nasz żuraw budowlany wraz z uprawnionym operatorem.

Bezpieczeństwo

Nasz żuraw wieżowy posiada aktualne badanie UDT zezwalające na eksploatacje. Ponadto żuraw jest serwisowany przez uprawniony personel posiadający kwalifikacje UDT w zakresie konserwacji żurawi wieżowych.

Dane techniczne

Żuraw wieżowy budowlany szybko-montujący Vicario OMV 380:

  • niewielkie gabaryty
  • podpory rozkładane hydraulicznie
  • czas montażu 15 minut
  • sterowanie radiowe
  • własne podwozie z kołami
  • zasilanie 230 lub 400V
  • prosta obsługa;
Komplekswość usługi

Dostarczamy nasz żuraw bezpośrednio na plac budowy. Zajmujemy się montażem oraz przeszkoleniem wstępnym personelu obsługującego. Świadczymy również wynajem żurawia wraz z uprawnionym operatorem posiadającym kwalifikacje UDT w zakresie obsługi.

Zastosowanie żurawia

Przeznaczenie dźwigu:

  • prace budowlane: domy jedno rodzinne oraz budynki przemysłowe
  • prace dekarskie
  • prace ciesielskie

Nasz żuraw dzięki swoim małym gabarytom i niskiej wadze jest bardzo mobilny i wszechstronny.

Nasz żuraw – dźwig budowlany przystosowany jest do ciągłej pracy na placu budowy, jest bardzo wytrzymały i z łatwością przenosi ciężary takie jak: elementy zbrojeniowe, beton, gruz, drewniane krokwie i wiele więcej. Mając żuraw wieżowy na swojej budowie unikniesz dźwigania ciężarów przez swoich pracowników, co na pewno przedłoży się na ich efektywność w pracy i brak zachorowań. Żuraw jest w stanie zastąpić pracę nawet kilku pracowników.

Transport naszego żurawia wieżowego jest nie zwykle prosty i szybki, gdyż posiada własne podwozie transportowe z kołami oraz masę własną 3498 kg, co sprawia, że może być transportowany na teren budowy np. busem o DMC 3500 kg z prędkością transportowa wynoszącą nawet 80 km/h.

Sterowanie naszym dźwigiem odbywa się za pomocą bezprzewodowego pilota i jest nie zwykle proste i intuicyjne. Czas montażu w miejscu pracy żurawia na placu budowy wynosi zaledwie kilkanaście minut. Po montażu żurawia w jego nowym miejscu pracy nasz konserwator wykonuje odbiór techniczny oraz dokonuje odpowiedniego wpisu w dzienniku konserwacji poświadczając tym samym jego prawidłowy montaż, co znaczący wpływ na jego bezpieczną eksploatację.

Stateczność żurawia zapewnia własny balast betonowy chroniąc przed jego wywróceniem podczas przeciążenia żurawia lub zbyt silnego wiatru. Żuraw posiada niezbędne zabezpieczenia mechaniczne, hydrauliczne oraz elektryczne wymagane zewnętrznymi przepisami. Przed rozpoczęciem pracy na żurawiu uprawniony operator jest zobowiązany sprawdzić ich poprawność działania.

Istnieje możliwość pracy ze skróconym wysięgnikiem co jest szczególnie przydatne gdy na placu budowy występuje praca kolizyjna np. z innymi żurawiami wieżowymi, budynkami, drzewami, itp. Dzięki sterowaniu z poziomu roboczego, a nie z kabiny jak większość żurawi, oszczędzasz czas oraz liczbę osób obsługujących żuraw.

Zasilanie 230 lub 400V: 3 – 6 kVA: wystarczy podłączyć do zwykłej sieci elektroenergetycznej lub do nie dużego agregatu prądotwórczego, którego możesz u nas wynająć. Istnieje również możliwość regulacji prędkości podnoszenia i obrotu żurawia.

Nasze usługi wynajmu żurawia wieżowego świadczymy na terenie miast Wieluń, Sieradz, Wieruszów, Kępno, Bełchatów, Pajęczno, Częstochowa, Kłobuck, Olesno, Kluczbork, Zduńska Wola oraz Łask.

Wymiary transportowe naszego żurawia: długość9,3 m, szerokość – 2,35 m, wysokość – 3,1 m. Fabryczne osie transportowe, zaczep kulowy pasujący do standardowego zaczepu.

Standardowo żuraw wyposażony jest w wyłącznik bezpieczeństwa (czerwony przycisk na żółtym tle), który po naciśnięciu rozłącza całkowicie dalszą pracę żurawia. Łączniki krańcowe bezpieczeństwa, zabezpieczenia haka, bezpieczniki w instalacji elektrycznej, zamki hydrauliczne zamontowane w podporach to tylko, nie które zabezpieczenia chroniące operatora oraz osoby przebywające na terenie budowy w miejscu wynajmu.

Istnieje możliwość wynajęcia zawiesi linowych, pasowych i łańcuchowych dla hakowego – pod dźwigowego zakładającego ładunek na hak żurawia. Prowadzimy również szkolenia operatorów żurawi wieżowych zakończone egzaminem przed komisją kwalifikacyjną UDT.

Back To Top