skip to Main Content

Świadczymy usługi wynajmu podnośnika koszowego - zwyżki.

Posiadamy do wynajęcia podnośnik koszowy na wysięgniku - zwyżkę na przyczepie marki Niftylift model 170 HDET.

Usługi podnośnikiem koszowym – dzięki niskiej wadze i małym gabarytom oraz własnemu napędowi traction drive nasz podnośnik koszowy wjedzie wszędzie tam gdzie potrzebujesz. Wysokość robocza: 17 m, wysięg boczny – 8,7 m, udźwig200 kg/2 os + 40 kg osprzęt., waga – 2,1 t, wysokość – 2,15 m, szerokość – 1,65 m.

Wynajem podnośników koszowych prowadzimy zawsze z transportem oraz uprawnionym operatorem posiadającym stosowne kwalifikacje w zakresie obsługi zwyżek wydane przez UDT.

Bezpieczeństwo

Nasz podnośnik koszowy posiada aktualne badania UDT dopuszczające go do pracy oraz jest regularnie konserwowany przez uprawnionego konserwatora UDT.

Duża wysokośc robocza

Nasz podest ruchomy pomimo swoich małych gabarytów posiada, aż 17,1 m wysokości roboczej i 8,7 m wysięgu bocznego przy max. obciążeniu kosza 200 kg (2 os. + 40kg narzędzia).

Obsługa operatorska

Wypożyczając od nas podnośnik koszowy zawsze otrzymujesz uprawnioną obsługę operatorską ze stosownymi kwalifikacjami UDT. Nasza zwyżka jest nie zwykle prosta w obsłudze.

Zastosowanie podnośników koszowych
  • pielęgnacja i wycinka drzew
  • prace dekarskie i blacharskie
  • mycie elewacji budynków
  • konserwacja oświetlenia
  • pielęgnacja zieleni
  • montaż reklam

 

Bezpieczeństwo pracy podczas wynajmu na naszym podnośniku koszowym – nasz podest ruchomy posiada wszystkie nie zbędne zabezpieczenia hydrauliczne, mechaniczne i elektryczne, które są zawsze sprawdzane przed pracą abyś mógł poczuć się naprawdę bezpiecznie podczas wykonywania pracy na naszym podnośniku. Do zabezpieczeń tych należą np. zamki hydrauliczne, zawory dławiące i przeciążeniowe, wyłącznik bezpieczeństwa i inne. Podest wyposażony jest w 4 stabilizujące podpory, które zabezpieczają podnośnik przed jego wywróceniem nawet przy maksymalnym wysunięciu wysięgu w bok z pełnym obciążeniem 200 kg.

Podnośnik koszowy na przyczepie – przy wadze 2,1 t i nie wielkich gabarytach nasz podest wjedzie w trudno dostępne miejsca i wąskie przejścia. Dzięki własnemu napędowi traction drive nasz podest ruchomy przemieszcza się sam i do jego sterowaniem wystarczy jedna osoba.

Zasilanie 230V/bateryjne/diesel – możesz wybrać 1 spośród trzech sposobów zasilania w zależności od Twoich potrzeb i miejsca pracy podestu. Świadczymy usługi wynajmu podnośnika koszowego nawet w trudno dostępnych miejscach bez dostępu zasilania 230V.

Sterowanie podestem – nasz podnośnik ma możliwość sterowania z poziomu roboczego lub bezpośrednio z platformy roboczej bez potrzeby konsultacji z operatorem znajdującym się na dole, co znacznie przyśpiesza czas pracy.

Cena – ceny za wynajem naszego podnośnika koszowego wraz z operatorem zaczynają się już od 80 zł/godz. + cena za dojazd podnośnika w miejsce pracy w zależności od odległości. Głównym czynnikiem mającym wpływ na cenę ma długość wynajmu podnośnika koszowego oraz odległość miejsca pracy od naszej bazy sprzętowej. Można również wynająć nasz podnośnik koszowy na dobę bez operatora.

Środki ochrony BHP – osoba podnoszona na wysięgniku w koszu podnośnika zostaje wyposażona w kask ochronny oraz uprząż z linką asekurującą upadek w wysokości.

Nasz podnośnik koszowy Niftylift 170 HDET jest niezwykle sprawny i operatywny dzięki swoim małym gabarytom wjedzie prawie wszędzie, co ma duże znaczenie w trudnym terenie i nie przychylnym otoczeniu: wąskie przejazdy i uliczki, bramy, parkingi, place budów. Wysokość naszego podestu to 2,15 m, natomiast szerokość 1,65 m. Nasz podnośnik koszowy waży tyle co nie duże auto więc z powodzeniem można nim przejeżdżać po trawniku czy kostce brukowej nie niszcząc przy tym podłoża.

Prowadzimy wynajem podnośników koszowych - zwyżek, które na pewno spełnią państwa oczekiwania. Świadczymy usługi na terenie miast Wieluń, Wieruszów, Kępno, Kluczbork, Olesno, Pajęczno, Bełchatów, Działoszyn, Praszka, Krzepice, Kłobuck, Sieradz i Złoczew.

Czynniki zewnętrzne mające wpływ na bezpieczną prace na podnośniku koszowym – złe warunki atmosferyczne: wiatr, deszcz, mgła, zbyt wysoka lub niska temperatura, praca kolizyjna: budynki, linie energetyczne, odległości od wykopów oraz praca w sąsiedztwie innych maszyn.

Jeżeli zdecydujecie się państwo wynająć podnośnik koszowy do wykonywania prac na swojej posesji bardzo ważnym czynnikiem mającym wpływ na jego bezpieczną pracę ma podłoże. Podest zachowuje swoją równowagę dzięki czterem podporom wysuwanym hydraulicznie, które opierają się bezpośrednio o podłoże. Pod każdą podporę naszej zwyżki układane są podkłady zwiększające powierzchnię pola nacisku podpór. Bardzo ważnym aspektem jest, aby podpory nie były rozkładane w terenie gdzie mogą występować studzienki kanalizacyjne, wykopy budowlane, rury kanalizacyjne i drenażowe lub grząski i podmokły teren.

Abyśmy mogli wykonywać pracę na podnośniku koszowym bezpośrednio pod liniami energetycznymi nie powinny być one pod napięciem. Odłączenie napięcia na danym odcinku linii elektroenergetycznej należy uzgodnić z dostawcą energii elektrycznej oraz taką linię elektroenergetyczną należy uziemić w dwóch miejscach, przy czym jeden uziom powinien być widoczny z pozycji operatora podestu ruchomego.

Osoba znajdująca się w koszu podnośnika powinna używać kasku ochronnego, uprzęży z linką amortyzującą upadek z wysokości oraz należy również zadbać o to aby w pobliżu pracy podnośnika nie przebywały osoby trzecie w tym dzieci.

Nominalny udźwig naszego podestu ruchomego wynosi 200 kg co stanowi obciążenie dwóch osób + narzędzia niezbędne do wykonywania pracy. Bardzo ważnym czynnikiem przy doborze podnośnika koszowego jest oprócz wysokości roboczej wysięg boczny, który w naszym podeście wynosi aż 8,7 m.

Prace szczególnie niebezpieczne – naszym podnośnikiem koszowym z wysięgnikiem nie wykonujemy prac na urządzeniach będących pod napięciem oraz w odległości mniejszej niż 3 m od napowietrznych linii elektroenergetycznych będących pod napięciem do 1 kV lub 5 m w przypadku napięcia do 15 kV. Powyższe dotyczy tylko napowietrznych linii energetycznych będących pod napięciem nie izolowanych.

Naszym podnośnikiem można pracować bezpośrednio w pomieszczeniach zamkniętych, korzystając z zasilania akumulatorowego lub z sieci 230V nie emitując przy tym szkodliwych spalin. Pod podpory stabilizujące podest umieszczane są specjalne podkłady, aby podłoże np. kostka brukowa lub trawnik nie uległy uszkodzeniu.

Back To Top