Skip to content
Ile kosztuje wynajem podnośnika koszowego zwyżki?

Jakie są ceny i ile kosztuje wynajem podnośnika koszowego – zwyżki?

Warto znać koszt wynajmu maszyn budowlanych ułatwiających nam wykonywanie prac na wysokości.

Nie zastąpiony w przypadku wykonywania prac na znacznej wysokości jest podnośnik koszowy – zwyżka, a fachowo podest ruchomy. Nie wszędzie jesteśmy w stanie bezpiecznie wykonać prace z drabiny nawet we współpracy i asekuracji innej osoby i właśnie wtedy z pomocą przychodzą nam podnośniki koszowe z ruchomą platformą, które bezpiecznie podniosą nas na wymaganą wysokość i co najważniejsze bezpiecznie pozwolą się z niej opuścić na poziom roboczy.

Na rynku jest coraz więcej firm, które zajmują się wynajmem podnośników koszowych dla firm i osób prywatnych i właśnie z usług takich firm warto skorzystać, bo nie tylko wypożyczą nam podest, ale i przywiozą oraz doradzą jak dobrać najodpowiedniejszy sprzęt do naszych prac na wysokości.

Podnośnik można oczywiście wypożyczyć sam lub z uprawnionym operatorem, co znacznie zwiększy koszty wynajmu takiej maszyny. Warto również o tym pamiętać, iż podesty ruchome tzw. zwyżki mogą obsługiwać osoby, które posiadają określone kwalifikacje wydane przez Urząd Dozoru Technicznego zwane potocznie uprawnienia na podesty ruchome.

Cena wynajmu podnośników koszowych – zwyżek.

Najistotniejszym elementem mającym wpływ na wynajem podnośnika koszowego ma przede wszystkim długość wynajmu maszyny oraz czy wypożyczamy sam podest czy też z uprawnioną obsługą operatorską. Kolejnym czynnikiem mającym wpływ jest odległość od wypożyczalni do miejsca świadczenia usługi oraz to na jaką wysokość podnośnik ma podnosić. Podesty ruchome podnoszące osoby w koszu na wysokość powyżej 25 m przeważnie są zamontowane na podwoziu ciężarowym i tutaj dojazd takiej maszyny może być dość kosztowny.

Stawki rynkowe są bardzo różne wahają się w przedziale od 80 zł/h do nawet 160 zł/h bez operatora. Jeśli wynajmiemy zwyżkę wraz z uprawniona obsługa operatorską ceny wzrosną odpowiednio od 100 zł/h do nawet 200 zł/h.

Najtańszą opcją wynajmu są podnośniki koszowe na przyczepie tzw. pająki przewożone bezpośrednio na haku samochodu, który je holuje. Są lekkie, maja małe gabaryty więc wjadą wszędzie, a prace wysokościowe wykonają równie dobrze jak inne podnośniki koszowe zamontowane n podwoziu samochodowym.

Cennik wynajmu podnośnika koszowego – zwyżki zależy też od jej typu czy sposobu zasilania.

Im cięższy i większy podest tym jego parametry techniczne odnośnie wysokości podnoszenia i udźwigu nominalnego wzrastają, a co za tym idzie jego cena wynajmu również, ponieważ koszty eksploatacji są większe: transport maszyny, większe spalanie paliwa, itp. Warto aby podnośnik, który chcemy wynająć miał możliwość zasilania bezpośrednio z sieci energetycznej 230V, gdyż jest to najtańsza forma zasilania podestu. Silnik spalinowy musi pracować cały czas, aby podest był do dyspozycji operatora, natomiast zasilany z sieci elektrycznej pobiera moc tylko wtedy gdy jest użytkowany.

Back To Top